Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Ślęza znów gromi

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Kolejny mecz i kolejne wysokie zwycięstwo koszykarek Ślęzy. W meczu siódmej kolejki Basket Ligi Kobiet wrocławianki rozgromiły na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wielkopolski 88:58. To piąte zwycięstwo podopiecznych Arkadiusza Rusina w tym sezonie, czwarte z rzędu.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Ślęza znów gromi
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Nadzieję na dobry wynik koszykarski Ostrovii mogły mieć jedynie przez pierwsze dwie kwarty. Dopóki wrocławianki nie zaczęły dobrze bronić i wyprowadzać kontr wynik był w miarę wyrównany. W pierwszej połowie w zespole Ślęzy znakomicie spisywała się Kateryna Rymarenko, która po 20 minutach rywalizacji miała na swoim koniec już 18 punktów. Miejscowe odpowiadały przede wszystkim skuteczną grą Azii Bishop, która aż 16 ze swoich 18 oczek zdobyła przed przerwą.

Po zmianie stron wrocławianki zatrzymały nie tylko Azię Bishop, ale i cały zespół z Ostrowa. Przewaga Ślęzy nie podlegała żadnej dyskusji. Z każdą minutą obrona Ślęzy była coraz lepsza, co przekładało się choćby na straty Ostrovii. W całym meczu koszykarki beniaminka ekstraklasy popełniły ich aż 28, po których żółto-czerwone zdobyły 38 punktów.

Także pozostałe drużynowe statystyki nie pozostawiają złudzeń. Ślęza rzuciła aż 48 punktów spod kosza, przy zaledwie 20 Ostrovii. Punkty po szybkim ataku (23:4) i punkty zmienniczek (36:15) także dla wrocławianek.

Pod względem indywidualnym kolejne znakomite zawody rozegrała Sharnee Zoll-Norman. Amerykańska rozgrywająca Ślęzy zaliczyła aż 14 asysty i pięć przechwytów. Świetną skutecznością wykazała się Kateryna Rymarenko (11/16 z gry), a Agnieszka Skobel znów potwierdziła swoje umiejętności strzeleckie.

W końcówce trener Arkadiusz Rusin mógł sobie pozwolić na wpuszczenie do gry młodych rezerwowych – Zuzanny Sklepowicz oraz Sylwii Siemienas, które także dołożyły swoje cegiełki do kolejnego okazałego zwycięstwa Ślęzy.

Ostatecznie wrocławianki rozgromiły Ostrovię 88:58, ale w przyszłą sobotę zadanie będzie znacznie trudniejsze. Ślęza podejmie w hali AWF-u uczestnika Euroligi, zespół CCC Polkowice. Początek spotkania o godz. 17:00.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Ślęza Wrocław 58:88 (17:20, 17:24, 17:21, 7:23)

Ostrovia: Azia Bishop 18, Katarzyna Motyl 13 (1), Klaudia Sosnowska 9 (1), Jordan Jones 8, Karolina Kaczmarek 5 (1), Martyna Cebulska 3 (1), Agata Stępień 2, Sandra Nowicka, Agata Ostrowska, Agata Kowalczyk.

Ślęza: Kateryna Rymarenko 24 (1), Agnieszka Skobel 16 (2), Nikki Greene 12, Marissa Kastanek 10 (1), Sharnee Zoll-Norman 8, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Agnieszka Śnieżek 5, Zuzanna Sklepowicz 3 (1), Agnieszka Majewska 2, Sylwia Siemienas 2.