Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Jakie mieszkania kupują wrocławianie od deweloperów?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Kiedy najtrudniejszą decyzję, o tym czy w ogóle chcemy kupić mieszkanie, mamy już za sobą, okazuje się to tylko początkiem kolejnych wyborów, przed jakimi staniemy. Odpowiedni metraż to znaczący element całego procesu, bowiem wymaga od nas nie tylko oszacowania swoich możliwości finansowych, ale przede wszystkim patrzenia w przyszłość. Jak z podejmowaniem takich decyzji radzą sobie wrocławianie? Jakie mieszkania we Wrocławiu są najczęściej kupowane?
Jakie mieszkania kupują wrocławianie od deweloperów?

O tym, że rynek pierwotny nieruchomości z każdym rokiem osiąga coraz lepsze wyniki, wiadomo już od kilku lat. Polacy chętniej decydują się na zakup mieszkania od dewelopera, nie tylko ze względu na standard wykończenia, ale również cenę. Lokalizacja schodzi na dalszy plan, a co z powierzchnią? Na jaki metraż decydujemy się najczęściej?

Z myślą o przyszłości

Do najczęściej sprzedawanych mieszkań we Wrocławiu na rynku pierwotnym w Polsce należą lokale 2-pokojowe - mówi Paweł Kubowicz z portalu KtoryEkspert.pl. Cieszą się popularnością nie tylko wśród młodych małżeństw, ale również rodzin z dziećmi. Te ostatnie wybierają również mieszkania 3-pokojowe. Zarówno jedne, jak i drugie w pełnym rozkładzie, co daje nie tylko wygodę mieszkania, ale również możliwości inwestycyjne. Bardzo często mieszkania z większą liczą pokoi kupowane są z myślą o wynajęciu, szczególnie przez rodziców wysyłających swoje dzieci na studia. Jeden pokój zajmuje ich pociecha, a pozostałe dwa są wynajmowane, dzięki czemu mieszkanie samo się spłaca. Takie mieszkania również łatwiej sprzedać lub wynająć w przyszłości.

Kawalerka czy mała dwójka?

Kawalerki nie należą do najczęściej kupowanych mieszkań we Wrocławiu, ale i tak cieszą się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród singli i inwestorów. Mieszkania 1-pokojowe o wiele większą popularnością cieszą się właśnie wśród wynajmujących. Kupujący mieszkanie na własny użytek częściej decydują się na mieszkanie małe o powierzchni porównywalnej do kawalerki, ale z oddzielną sypialnią, dzięki czemu zyskują wspomniany już komfort mieszkania. Kawalerki pod tym względem nie cieszą się zainteresowaniem, bowiem na dłuższą metę stają się po prostu ciasne, szczególnie dla planujących założenie czy powiększenie rodziny. Ponadto ceny kawalerek są porównywalne do mieszkań 2-pokojowych, ze względu na regułę, że im większy metraż, tym cena za mkw jest niższa. Ma ona znaczenie nie tylko przy staraniu się o dofinansowanie z programu rządowego, ale również dla banku udzielającego nam kredytu.

A może apartament we Wrocławiu?

Popyt na mieszkania wielkometrażowe, czyli apartamenty jest we Wrocławiu bardzo mały, stąd też niewielu deweloperów decyduje się na takie inwestycje - komentuje Jan Augustynowski z portalu InvestMap. Nie wynika to raczej z bariery finansowej – koszt takiego mieszkania we Wrocławiu to ok. 450 tys. zł, ale ze zdroworozsądkowego podejścia. Osoby, które stać na zakup takiego mieszkania, częściej decydują się na wybudowanie domu na obrzeżach miasta.

Standard deweloperski czy „pod klucz”?

Jeszcze do niedawna większość nabywców mieszkań na rynku pierwotnym decydowała się na samodzielne wykańczanie mieszkania. Dziś ta tendencja zmienia się, głównie za sprawą atrakcyjnych stawek za wykończenie mieszkania, oferowanych przez deweloperów. Dla nabywców jest to wygoda wprowadzenia się do już wykończonego mieszkania, a koszty pracy są porównywalne z tymi, które ponieślibyśmy przy własnej robociźnie. Nie oznacza to jednak, że jest to lepsze wyjście. W przypadku mieszkania w standardzie deweloperskim możemy rozłożyć sobie koszty wykańczania na kilka miesięcy, co wiąże się też z mieszkaniem w nie do końca komfortowych warunkach, ale nie będziemy musieli tej kwoty wykładać jednorazowo.


MRDzisiaj
Czwartek 20 czerwca 2019
Imieniny
Bogny, Rafaeli, Rafała

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl