Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Złoty start zawodników KKS TORA

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
7 maja odbył się VII Grand Prix Śląska Polsko -Czeskiego w Karate WKF w Głubczycach. W turnieju startowało 240 zawodników z 17 klubów karate. Złoty start zaliczyła ośmioosobowa ekipa Klubu Karate Shotokan TORA zdobywając: 4 złote 3 srebrne i tylko 2 brązowe.

Niewątpliwie jest to bardzo udany start pod względem wyników i ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików (12-13lat), które odbędą się 14.05.2016 w Legnicy.

W tym turnieju trenerzy KKS TORA sprawdzili dwóch zawodników Bartosza Bacię i  Piotra Stężyckiego, w kategorii młodzików zgodnie z wiekiem i w kategorii kadetów. Obydwaj są urodzeni w czerwcu 2002 roku i mogliby startować w młodzikach i kadetach na MP, ale przepisy PZK dopuszczają tylko jeden start.

Bartek Bacia z dużą swobodą zdobył 2 złote medale. Patryk Stohnij miał bratobójcze pojedynki w swoich rundach a w  walce o złoty medal pokonał Piotra Steżyckiego. Niewątpliwie złoty ale trudny start zaliczyła Barbara Dylewicz w kategorii kumite młodziczek +50 kg, która w finale pokonała byłą zawodniczkę KKS TORA Marcelinę Plaszczyk 1:0. Marcelina Plaszczyk (KK Arashi Legnica) otrzymała dodatkowo karę hansoku (dyskwalifikacja), za nadmierny kontakt na strefę yodan. Piotr Stężycki poszedł prawie w ślady Bartka Baci i zdobył dwa srebrne krążki w kumite młodzików – 55 kg i kadetów -52 kg. U Piotrka zabrakło trochę szybkości w startach kumite. Dobry start zaliczyła też Martyna Gibasiewicz, zdobywając srebrny medal w kategorii młodziczek -50 kg. W finale nieznacznie uległa 1:2 zawodniczce z Prudnika. Sprawdzian w Głubczycach zawodników KKS TORA, należy uznać za bardzo udany i pozwala optymistycznie patrzeć na start główny młodzików w Legnicy.