Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Koszykarki Ślęzy z brązowym medalem mistrzostw Polski!

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W drugim meczu o trzecie miejsce Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy pokonały na wyjeździe MKS Polkowice 64:59. Tym samym wrocławianki wygrały półfinałową rywalizację 2-0 i zdobyły pierwszy po 14 latach oczekiwania medal dla Ślęzy.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Koszykarki Ślęzy z brązowym medalem mistrzostw Polski!
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Zgodnie z przewidywaniami drugie spotkanie rywalizacji Ślęzy z MKS-em było bardzo zacięte i wyrównane. Znów też dominowała obrona i oba zespoły miały niemałe problemy ze zdobywaniem punktów. Pierwsza kwarta to gra kosz za kosz, przerywana stratami i niecelnymi rzutami jednych i drugich. Po dziesięciu minutach minimalnie lepsze były wrocławianki (15:14).

Drugą część gry lepiej rozpoczęły miejscowe. Po kwadransie rywalizacji MKS prowadził 23:17. Straty po stronie wrocławskiej natychmiast jednak odrobiły Amerykanki – Chay Shegog, a przede wszystkim Marissa Kastanek. Gdy punkty dołożyła Katarzyna Krężel, zrobiło się 29:23 dla Ślęzy. Jeszcze przed przerwą Agnieszka Majewska i Agnieszka Skobel skróciły dystans i na półmetku było 29:27 dla wrocławianek.

Trzecia kwarta także nie przyniosła przełomu. Najwyższe prowadzenie Ślęzy w tej części gry to sześć oczek (46:40). Przed decydującą odsłoną meczu wszystko było jeszcze możliwe. Wrocławianki prowadziły, ale tylko 46:42.

Sprawa zwycięstwa zaczęła się klarować po rozpoczęciu czwartej kwarty. Po pięciu minutach było już 57:46 dla Ślęzy. Wtedy jednak MKS zerwał się do jeszcze jednego ataku. W efekcie polkowiczanki wygrały kolejny fragment gry aż 13:0 i objęły prowadzenie 59:57. Jak się jednak później okazało, miejscowe nie zdobyły w tym spotkaniu więcej punktów. Wygraną Ślęzie dały „trójka” Agnieszki Kaczmarczyk oraz skuteczne rzuty wolne Sharnee Zoll i Marissy Kastanek.

Brąz wywalczony w tym sezonie to dziewiąty medal w historii sekcji koszykówki Ślęzy. Wrocławianki mają w swojej kolekcji jedno złoto, cztery srebra i cztery trzecia miejsca.

Po meczu powiedzieli:

Algirdas Paulauskas (trener Ślęzy Wrocław): - Obie drużyny zasłużyły na medale. Sytuacja zmieniała się dziś jak w kalejdoskopie. Kilka razy goniliśmy wynik, kilka razy byliśmy gonieni. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom, zawodniczkom, ludziom w klubie. To był trudny sezon. Wszystko w klubie funkcjonowało naprawdę na wysokim poziomie. Jest medal. Teraz czas na świętowanie.

Sharnee Zoll (zawodniczka Ślęzy Wrocław): - Cieszę się, że mamy medal. Pierwszy dla Ślęzy po 14 latach. To wielka sprawa. Nasz zespół rozegrał w półfinale i o trzecie miejsce siedem bardzo trudnych meczów. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, a teraz czas na imprezę.

Vadim Czeczuro (trener MKS-u Polkowice): - Gratuluję brązowych medali Ślęzie Wrocław. To był mecz walki, w końcówce zabrakło trochę zimnej krwi. Dziękuję kibicom, moim dziewczynom, działaczom za cały sezon, który był udany. Praktycznie cały czas mieliśmy kłopoty zdrowotne. Mimo tego zrobiliśmy dobry wynik. Gratuluję Ślęzie medali i do zobaczenia w przyszłym sezonie.

Agnieszka Majewska (zawodniczka MKS-u Polkowice): - Gratulacje dla Ślęzy. Dzisiejszy mecz był bardzo trudny, kosztował wiele zdrowia. Dziękuję mojemu zespołowi, kibicom. W sporcie tak już jest, że jedni musza przegrać, aby inni cieszyli się ze zwycięstwa. Dziś padło na nas. Szkoda. Cały sezon był bardzo ciężki. Dziś z powodu kontuzji nie mogły zagrać trzy podstawowe zawodniczki. Każda z nich mogła rozstrzygnąć ten mecz. Żal przegranej, bo mieliśmy swoje szanse.

MKS Polkowice – Ślęza Wrocław 59:64 (14:15, 13:14, 15:17, 17:18)

MKS: Agnieszka Skobel 16 (2), Nikki Greene 14, Nicole Michael 11 (2), Corin Adams 7 (1), Angelika Stankiewicz 6, Agnieszka Majewska 4, Roksana Schmidt 1, Yurena Diaz.

Ślęza: Marissa Kastanek 20 (4), Agnieszka Kaczmarczyk 10 (2), Sharnee Zoll 10, Chay Shegog 8, Agnieszka Śnieżek 7 (1), Katarzyna Krężel 5 (1), Magdalena Leciejewska 4, Egle Sulciute.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Ślęzy, która zdobyła brązowy medal.