Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Siatkarze z V LO Mistrzami Dolnego Śląska

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
To ogromny sukces! Siatkarze z V liceum Ogólnokształcącego wywalczyli tytuł Mistrzów Dolnego Śląska podczas zorganizowanym w Żarowie Finale Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Siatkówce Chłopców.

Legniccy zawodnicy w półfinale po bardzo ładnym pojedynku pokonali 2:1 (22:25, 25:19, 15:9 ) w setach mistrza strefy jeleniogórskiej - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Mecz finałowy stał na bardzo dobrym poziomie. Pierwszy set był bardzo zacięty, prowadzenie się zmieniało, jak w kalejdoskopie. Raz prowadzili zawodnicy ze Świdnicy, raz legniczanie, którzy w końcówce seta zachowali więcej „zimnej krwi” i wygrali seta 25:22.

Drugi set to już zdecydowana przewaga zespołu Krzysztofa Kalinki. Drużyna V LO nie pozwoliła na wiele świdniczanom, seta zakończyła 25:16 - asem serwisowym Bartosza Grzeszczuka, wygrywając finał 2:0.

Najlepszym legnickim zawodnikiem został wybrany : Bartosz Grzeszczuk. Mistrzowie Dolnego Śląska wystąpili w składzie: Dawid Drelinkiewicz, Bartosz Grzeszczuk, Kamil Jasiński, Paskal Michalski, Adrian Springer, Kacper Szymonik, Paweł Raczyński, Maciej Hołyński, Karol Walaszczyk, Adrian Kurowski. Ich opiekunem jest Krzysztof Kalinka.

Należy podkreslić, że prawie wszyscy zawodnicy V Liceum Ogólnokształcącego występują na co dzień w drużynie kadetów MUKS „Ikar” Legnica, prowadzonej przez trenera Pawła Murdzę.