Widoczne są również przedwojenne detale - ornamenty, balustrady i płaskorzeźby.
17 marca zakończono rozbieranie rusztowań do parteru, pozostawiono jedynie konstrukcję chroniącą przechodniów. Na chwilę obecną jest to pierwszy w całości odsłonięty fragment ściany od ulicy Piłsudskiego. W kwietniu będzie można podziwiać już cały budynek bez rusztowań.
- Po wielu latach kreowania koncepcji, projektowania, realizacji prac, wprowadzania niezbędnych korekt w nagłych sytuacjach, odsłaniamy najważniejszy element całego przedsięwzięcia, czyli elewację historycznego Hotelu Grand. To na co czekało wielu wrocławian - wiernie nam przy tym kibicując za co serdecznie dziękujemy - pokazujemy teraz od strony Dworca Głównego. Na pozostałych częściach elewacji trwają jeszcze ostatnie kosmetyczne prace, ale planujemy odsłonięcie całej elewacji już w kwietniu. Mamy wielką nadzieję, że nic nie stanie już na przeszkodzie i do Wrocławia wróci ponownie dumny Hotel Grand i razem z hotelem Piast odsłoni na nowo historyczną bramę do Wrocławia - Piotr Wiak, wiceprezes zarządu ds. handlowych Rafin Developer we Wrocławiu.
Powtarzające się o zdobią opaski okie, n sztukateria znajduje się na zabytkowej fasadzie, na której odtworzono zdobienia i fakturę elementów. Na piaskowcu widoczne są różnorodne ornamenty i zdobienia, które z pietyzmem zostały odrestaurowane i odpowiednio zakonserwowane. Kolejnym ręcznie robionym elementem dla inwestycji Hotel Grand są drewniane podkonstrukcje więźby zadaszenia wykuszy elewacji od strony Piłsudskiego.