Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Wpływ inflacji na hurtownie budowlane - prognozy 2023

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Inflacja na koniec roku 2022 wynosiła 17,4% i niestety pomimo zapewnień Narodowego Banku Polskiego nic nie wskazuje na to, by miała zmaleć. Co zrozumiałe, taki stan rzeczy odbija się na całym rynku, w tym rynku budowlanym. Dziś zastanowimy się, jaki wpływ na hurtownie budowlane będzie miała inflacja. Poznajcie prognozy na 2023 rok.
Wpływ inflacji na hurtownie budowlane - prognozy 2023

Jak wygląda sytuacja na rynku budowlanym? 

Trudno znaleźć produkty, które nie zdrożały. Niestety kryzys niejako dopadł także branżę budowlaną. Ceny materiałów bardzo wzrosły na skutek choćby wojny toczącej się w Ukrainie. Wynikało to także z tego, iż Polacy wiele materiałów ściągali z rynku wschodniego, w tym z Rosji i Białorusi, tutaj mamy na myśli choćby styropian. Do tego wszystkiego doszły jeszcze problemy ze znalezieniem pracowników. W tym przypadku powodem takiego stanu rzeczy był fakt, że w Polsce w branży budowlanej pracowało wielu mieszkańców Ukrainy, którzy byli zmuszeni powrócić do swojego kraju, by walczyć z Rosją. Trzeba wiedzieć, że rynek budowlany przechodził spory kryzys jeszcze dwa lata temu w czasie pandemii. Wtedy też sporo osób straciło pracę, a niektórzy bali się zakupu mieszkania w tym okresie. Ale po roku sytuacja zmieniła się niemal o 180% i doszło do tego, iż deweloperzy nie nadążali z budową mieszkań. Potem przyszła naprawdę spora inflacja i stopy procentowe poszybowały w górę. Aktualnie mało kto ma zdolność kredytową, co rzecz jasna przekłada się także na cały rynek budowlany. 

Jakie są prognozy na rok 2023 dla hurtowni budowlanych? 

Choć rok 2022 wydawał się niezwykle trudny, to jednak okazało się, iż dla wielu przedsiębiorstw był to rok udany. Przykładem tego jest hurtownia budowlana Budinpol z Wrocławia. Warto wiedzieć, że jest to naprawdę dobra hurtownia ze świetnym zaopatrzeniem. Oferuje szeroki asortyment i to najwyższej jakości produktów i transport materiałów budowlanych na plac budowy, ale to nie wszystko. Zatrudnia tylko najlepszych ekspertów, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Potwierdzeniem prestiżu hurtowni materiałów budowlanych jest fakt, że działa na rynku niezmiennie już od ponad 28 lat. Musicie wiedzieć, że wiele hurtowni sektora budowlanego miało w 2022 roku problem z zaopatrzeniem, ale nie dotyczyło to hurtowni budowlanej Budinpol. Dzięki temu klienci nie musieli obawiać się o przestoje w pracy, które wiązałyby się z dodatkowymi kosztami. Rok 2023 zapowiada się więc naprawdę dobrze. Klienci nadal będą mogli liczyć na szeroki wybór choćby pustaków, bloczków, pokryć dachowych, hydroizolacji czy zapraw, ale też fug, silikonów, stropów czy nadproży. Do tego wszystkiego można znaleźć w dobrej cenie chemię budowlaną, klinkiery, a także narzędzia i akcesoria. 

Jak będzie wyglądała sytuacja na rynku budowlanym w 2023 roku? 

Wszystko wskazuje na to, że materiały budowlane nadal utrzymają swoją cenę. Jednocześnie na rynku nieruchomości występuje duże zapotrzebowanie na mieszkania. Według NBP wibor ma się obniżyć, co przełoży się na niższe raty kredytu, ale i większą zdolność kredytową. Oczywiście nic nie jest pewne, ale jednak trzeba liczyć na to, że sytuacja się poprawi i ceny spadną. Jednak niezależnie od tej sytuacji polecamy wybierać składy budowlane, które posiadają duże doświadczenie w sprzedaży, ale też oferują atrakcyjne warunki zakupu i bezpieczną politykę cenową czy gwarancyjną. W ten prosty sposób można obniżyć koszty budowy, szczególnie gdy firma gwarantuje bezpieczny transport na budowę materiałów budowlanych.                  


MRo © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Sobota 13 kwietnia 2024
Imieniny
Artemona, Justyny, Przemysławy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl