Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Dedykowane rozwiązania informatyczne: tego potrzeba firmom

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Zastosowanie gotowych rozwiązań w celu zarządzania produkcją albo danymi handlowymi czy kadrowymi jest dobrym pomysłem, ale w wielu firmach standardowe rozwiązania nie wpasowują się w pełni w model biznesowy. Konieczne jest tworzenie indywidualnych projektów, które zaspokoją również mniej typowe potrzeby.
Dedykowane rozwiązania informatyczne: tego potrzeba firmom

Oprogramowanie zaczyna się na kartce

Pierwszym etapem tworzenia dedykowanych rozwiązań informatycznych jest zawsze analiza potrzeb biznesowych. Jak piszą specjaliści z tej branży na stronie     https://innotion.pl/custom, wszystko musi zacząć się od rozmów z pracownikami. W oprogramowaniu tworzonym specjalnie dla pojedynczej firmy nie można ograniczyć się jedynie do potrzeb zarządu czy menedżerów najwyższego szczebla. Żeby takie rozwiązania były skuteczne, muszą zaspokajać potrzeby wszystkich użytkowników.

Analiza biznesowa pozwala określić słabe punkty obecnie stosowanych rozwiązań, wskazać procesy, które wymagają szczególnej uwagi czy zidentyfikować obszary, których obsługa z wykorzystaniem standardowych narzędzi jest trudna lub wręcz całkowicie niemożliwa. To często najważniejszy etap tworzenia dedykowanych rozwiązań IT, ponieważ niedokładna analiza zwykle prowadzi do powstania wadliwego oprogramowania.

Nie wynajduje się koła od nowa

O ile niektóre obszary działalności firmy faktycznie wymagają indywidualnego podejścia, to najczęściej jest też tak, że pewne aspekty są znakomicie obsługiwane już używanym oprogramowaniem. Rozwiązania dedykowane dla firm to zatem nie zawsze całe wielowątkowe systemy, ale też oprogramowanie, które dostarcza własnych funkcji i integruje inne już obecne programy. Bardzo często kluczowe może być na przykład dodanie funkcji bezpiecznego raportowania z poziomu smartfona albo rozbudowa obiegu dokumentów o dostęp dla pracowników spoza działu, który zwykle się danym typem dokumentacji zajmuje.

W tworzeniu indywidualnych rozwiązań bardzo często uwzględnia się systemy, które już w firmie działają. Nowe oprogramowanie ma rozszerzyć ich funkcje lub ułatwić wykonywanie zadań. Po to przeprowadza się analizę techniczną i biznesową, aby jasno określić, co trzeba zrobić, aby firma mogła działać jak najskuteczniej: to wcale nie oznacza, że trzeba się pozbyć wszystkich dotychczas wykorzystywanych rozwiązań.

Żeby to się udało, potrzeba wielkiej wiedzy

Tworzenie rozwiązań dedykowanych jest trudne i wymaga nie tylko wytężonej pracy doskonałych programistów. Olbrzymia jest tu rola analityków, którzy rozumieją różne koncepcje biznesowe. W tej branży działa niewiele firm, a to głównie dlatego, że niewielu jest specjalistów, których doświadczenie biznesowe, znajomość rynku IT i rozległa wiedza programistyczna pozwalają na realizację najtrudniejszych zadań. Firmy, które nie mogą zadowolić się podstawowymi rozwiązaniami, muszą zaufać profesjonalistom specjalizującym się właśnie w oprogramowaniu dedykowanym. To nie jest jedynie kwestia programu: żeby uniknąć poprawek i błędów, konieczne jest przede wszystkim dobre zrozumienie biznesu.


MRo © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Sobota 13 kwietnia 2024
Imieniny
Artemona, Justyny, Przemysławy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl