Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Niewykorzystana szansa koszykarek PZU Ślęzy II

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W meczu 13. kolejki I ligi kobiet koszykarki PZU Ślęzy II MOS-u Wrocław przegrały z Citronexem UKS Basket Zgorzelec 50:57. Wrocławianki były bardzo blisko przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Zespół ze Zgorzelca przyjechał na mecz poważnie osłabiony. W drużynie prowadzonej przez Piotra Pietryka zabrakło Elżbiety Paździerskiej oraz Pauliny Żukowskiej - dwóch z pięciu najlepiej punktujących koszykarek UKS-u.

W zaistniałej sytuacji sprawy w swoje ręce wzięła Barbara Łachacz, która dynamicznymi wejściami pod kosz sprawiała obronie PZU Ślęzy sporo problemów. Wrocławianki jednak dobrze odpowiedziały na te zagrania, zdobywając siedem punktów w krótkim odstępie czasu i choć chwilę później swoją serię 5:0 przeprowadziły przyjezdne, to gospodynie utrzymywały się w grze.

Dość szybko okazało się, że każdy celny rzut może być na wagę złota. Więcej było bowiem pudeł i strat, zwłaszcza po stronie żółto-czerwonych, które nie radziły sobie z agresywną obroną rywalek. Pomimo tego po 10 minutach prowadził zespół Jarosława Krysiewicza.

W drugiej odsłonie koszykarkom PZU Ślęzy II za sprawą trzech punktów Moniki Harasimów i celnego rzutu dystansowego Aleksandry Mielnickiej udało się zbudować pięć punktów przewagi. Wrocławianki wciąż nie mogły znaleźć jednak recepty na zatrzymanie Łachacz, która z linii rzutów osobistych najpierw doprowadziła do remisu, a potem dała swojej drużynie prowadzenie po 20 minutach.

Po przerwie na pierwsze punkty z gry trzeba było poczekać trzy minuty, ale gdy przełamanie dała Adrianna Ryng, rozwiązał się także worek z celnymi rzutami. Kolejne dwa punkty dla gospodyń zdobyła Katarzyna Zieniewicz. W zespole ze Zgorzelca zapunktowały Patrycja Lipniacka oraz Łachacz. Dwie trójki podrywające publiczność rzuciła Mielnicka, a wymianę ciosów kontynuowała Wiktoria Boks. Po punktach Sary Pająk i wejściu pod kosz Łachacz było 40:39 dla gości.

Od tego momentu koszykarki ze Zgorzelca zdobyły dziewięć oczek z rzędu i zbudowały najwyższe prowadzenie w meczu. Ofensywa PZU Ślęzy II stanęła w miejscu - złe decyzje o podaniach przeplatały się ze złymi decyzjami o rzutach. Trener Jarosław Krysiewicz brał przerwy na żądanie, ale nie mógł wstrząsnąć swoim zespołem.

Dopiero po trójce Anny Jasińskiej na 42:49 coś w gospodyniach drgnęło. Trener Pietryk poprosił o czas, lecz nie przyniósł on efektu, zamiast tego kolejne punkty zdobyły Mielnicka i Jasińska, co zmniejszyło straty gospodyń do trzech oczek. W tak kluczowym momencie zawodniczki ze Zgorzelca dwukrotnie zebrały piłkę w ataku, a trzecią szansę na akcję 2+1 zamieniła Joanna Pawlukiewicz.

Ta sama zawodniczka była potem bohaterką najbardziej kontrowersyjnego momentu meczu. Podczas gry tyłem do kosza piłka wypadła jej z rąk, po czym Pawlukiewicz zrobiła dodatkowy kozioł, co nie powinno mieć miejsca, bo wcześniej już złapała piłkę po koźle. Sędziowie nie odgwizdali błędu, piłka wpadła do kosza, a na domiar złego ławka rezerwowych gospodyń została ukarana przewinieniem technicznym. Te trzy punkty przywróciły różnicę 9 oczek i choć wrocławianki starały się doprowadzić przynajmniej do dogrywki, nic takiego się już nie wydarzyło.

Można żałować niewykorzystanych sytuacji i niecelnych rzutów. Proste straty, złe decyzje i problemy z wyjściem spod agresywnej obrony rywalek przełożyły się na taki, a nie inny wynik. To spotkanie mogło być wygrane przez PZU Ślęzę II, ale po końcowej syrenie cieszył się jednak zespół gości.

PZU Ślęza II MOS Wrocław - Citronex UKS Basket Zgorzelec 50:57 (16:14, 10:13, 13:18, 11:12).

PZU Ślęza II MOS: Mielnicka 15, Ryng 9, Pająk 9, Jasińska 7, Zieniewicz 4, Harasimów 3, Szarszaniewicz 2, Czymerska 1, A. Skowron 0, Niżyńska 0, Dubiel 0. M. Skowron DNP.

Citronex UKS Basket: Łachacz 19, Pawlukiewicz 17, Lipniacka 12, Boks 4, Marcinów 2, Ferenc 2, Paradowska 1, Zienkiewicz 0. Łozowska, Kurzyńska DNP.