Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Zawiodła skuteczność - PZU Ślęza przegrywa z RMKS-em Rybnik

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Koszykarki PZU Ślęzy II MOS-u Wrocław przegrały w meczu 11. kolejki z RMKS-em Xbest Rybnik. O porażce zadecydowały problemy ze skutecznością i słabsza postawa w czwartej kwarcie.

Wrocławianki na przekór niechlubnej tradycji tym razem dobrze weszły w mecz i wyszły na prowadzenie 6:2. Ale po dobrym początku żółto-czerwone zatrzymały się w ofensywie, przez kolejne 8,5 minuty zdobywając zaledwie pięć punktów. To pozwoliło przeciwniczkom szybko doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie po trzypunktowym trafieniu Joanny Soboty.

Obwodowa zespołu gości chwilę później trafiła na 11:8, co zmusiło trenera Jarosława Krysiewicza do wzięcia czasu. Po time-oucie za trzy przymierzyła Sara Pająk przywracając status quo. Ale to było wszystko, na co przyjezdne pozwoliły swoim oponentkom w pierwszej części meczu. Same dołożyły jeszcze pięć oczek i z taką właśnie przewagą schodziły na krótką przerwę.

Po wznowieniu gry ofensywa PZU Ślęzy przebudziła się za sprawą udanej akcji Julii Niżyńskiej, ale w rozpędzeniu się żółto-czerwonym przeszkadzały liczne straty. Na szczęście gospodyń, rywalki rzadko kiedy były w stanie wykorzystać te błędy indywidualne. Koszykarki z Rybnika spudłowały sześć rzutów z rzędu. Nieskuteczność rybniczanek sprawiła, że zawodniczki PZU Ślęzy zdołały zmniejszyć straty do zaledwie jednego punktu po serii sześciu punktów bez odpowiedzi rywalek.

Trzecia kwarta to zacięta walka o każdy punkt. Co prawda wynik otworzyła Paulina Pilichowska, ale następne osiem punktów zdobyły wrocławianki. Efekt? Prowadzenie 29:24. Koszykarki z Rybnika ponownie miały ogromne problemy z trafieniem do kosza, tym razem na przestrzeni sześciu minut pudłując osiem rzutów z gry. Zespół Jarosława Krysiewicza nie był w stanie efektywniej wykorzystać tej niemocy ofensywnej rywalek, choć były ku temu szanse. Na przeszkodzie ponownie stanęły straty i błędy techniczne. Gdy rybniczanki w końcu znalazły sposób na trafienie do kosza, wygrały pozostały do końca trzeciej odsłony fragment 10:4 i odzyskały prowadzenie.

Wszystko zapowiadało dalsze emocje w czwartej części meczu. O zwycięstwie lub porażce mógł decydować jeden rzut. I pierwsze trzy minuty rzeczywiście tak wyglądały - PZU Ślęza zdobyła cztery punkty, RMKS sześć. Przy stanie 40:37 dla gości wydarzenia przybrały niekorzystny obrót dla wrocławianek. Punkty Beaty Jurczyńskiej i Dominiki Bednarek powiększyły przewagę przyjezdnych do ośmiu punktów. Obie zawodniczki kilka chwil później powtórzyły swoje wyczyny, a dwa punkty dorzuciła także Paulina Majda. To sprawiło, że na 2,5 minuty RMKS prowadził 52:39, co praktycznie zagwarantowało rybniczankom wygraną. PZU Ślęza przeprowadziła serię punktową 6:0, ale to było za mało aby odwrócić losy spotkania.

Po tym spotkaniu wyróżnić trzeba Aleksandrę Mielnicką. Młoda rozgrywająca PZU Ślęzy do 14 punktów dołożyła 22 zbiórki, a jej dorobek mógł być jeszcze bardziej okazały, gdyby nie problemy ze skutecznością z gry. Te zresztą trapiły niemal wszystkie koszykarki biorące udział w sobotnim spotkaniu. Zespół RMKS-u zwyciężył dzięki celnym trójkom - 7/19 za trzy w porównaniu do 1/13 w wykonaniu Ślęzy to klucz do ważnej wygranej rybniczanek.

PZU Ślęza II MOS Wrocław - RMKS Xbest Rybnik 45:54 (11:16, 10:6, 12:12, 12:20).

PZU Ślęza II: Mielnicka 14 (22 zbiórki), Jasińska 10, Pająk 7, Czymerska 4, Ryng 4, Dubiel 4, Niżyńska 2, Zieniewicz 0, Boreczek 0, Harasimów 0, Szarszaniewicz 0. M. Skowron DNP.

RMKS: Bednarek 15, Najduch 12, Jurczyńska 10, Majda 5, Sobota 5, Pilichowska 4, Jurzica 3, Pawlik 0, Rusińska 0. Keller DNP.