Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Puchar Polski w Taekwon-do Nowa Ruda Słupiec

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Z pięcioma medalami powrócili zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do z Pucharu Polski, który w miniony weekend rozegrany został na obiektach Centrum Sportowo-Turystycznego w Nowej Rudzie Słupiec. Turniej stanowił ostatnią kwalifikację do Reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy Hiszpania 2021.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Puchar Polski w Taekwon-do Nowa Ruda Słupiec
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli dwaj młodzi zawodnicy z Legnicy Paweł Woźniak

i Marcin Blicharski, którzy zdominowali kategorię średnią do 70 kg. Legniczanie pewnie wygrali wszystkie swoje pojedynki eliminacyjne i zmierzyli się w finale tej kategorii. Ostatecznie po złoty medal sięgną Woźniak a Blicharskiemu przyszło zadowolić się drugim stopniu podium.

Medalu w walkach nie udało się wywalczyć Maciejowi Żukowi, który po pierwszym wygranym pojedynku musiał wycofać się z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji. Nasz etatowy kadrowicz na pocieszenie sięgnął po srebrny medal w konkurencji układów formalnych seniorów. Medal w układach wywalczył także Monika Kowalczyk, która stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji seniorek. Kowalczyk startująca również w kategorii do 68 kg, zakończyła rywalizację w walkach seniorek na piątym miejscu. Ostatni medal dla LKT Legnica wywalczyła Wiktoria Miądzel sięgając po srebro w walkach do 75 kg seniorek.

Ostatecznie LKT Legnica w klasyfikacji generalnej seniorów wywalczył bardzo wysokie czwarte miejsce. W tegorocznym Pucharze Polski wystartowało 248 zawodników z 40 klubów.

Zawodnicy, którzy ostatecznie znajdą się w składzie Reprezentacji Polski na Euro 2021,

14 listopada rozpoczną zgrupowanie w COS OPO Zakopane a następnie 22.11.21 r. wylecą do La Nucia/Benidorm przez Alicante aby rywalizować o medale XXXVI Mistrzostw Europy w Taekwon-do (23 – 28.11.2021 r.)