Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

EWinner Gwardia Wrocław - czwarte miejsce w Lubinie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Za plecami VI Memoriał im. Jana Rutyńskiego. Na terenie gospodarza, Cuprum Lubin, siatkarze eWinner Gwardii Wrocław zakończyli dwudniowe zmagania na czwartym miejscu. Do półfinałowej porażki 1:3 ze Stalą Nysa, Gwardziści dołożyli przegraną 0:3 z Olimpią Sulęcin. To cenna lekcja przed ostatnią ligową prostą fazy zasadniczej.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Gdyby porównać oba mecze, dużo lepiej wyglądała gra Gwardzistów w poniedziałkowym półfinale. Wrocławianie objęli nawet prowadzenie 1:0 w setach z drużyną z PlusLigi. Do tego cały mecz rozegrał Jeff Menzel, co jest pierwszym takim przypadkiem, odkąd znalazł się w eWinner Gwardii. Amerykanin był zresztą najlepiej punktującym po wrocławskiej stronie, z dorobkiem 11 oczek. Stal jednak w odpowiednim momencie podkręciła tempo i rozstrzygnęła spotkanie w czterech setach. Niepokojąco wyglądała za to postawa Gwardzistów we wtorek, gdzie nie udało się ugrać choćby seta w meczu z ekipą z TAURON 1. Ligi, Olimpią Sulęcin. Co prawda sety grane były wynikowo dosyć równo, zwłaszcza trzecia partia. Ale to drużyna z Sulęcina mogła się cieszyć końcowym zwycięstwem.

– Cieszymy się, że mogliśmy zagrać w tym turnieju, w Lubinie, wesprzeć przyjaciół z PlusLigi. Dla nas nie wszystko zadziało się tak, jak chcieliśmy. Mieliśmy sporo dobrych fragmentów w meczu ze Stalą Nysa. Możemy czuć się jednak zawiedzeni tym, co zaprezentowaliśmy w spotkaniu z Olimpią Sulęcin. Nie reagowaliśmy na niektóre sytuacje tak, jak chociażby w ostatni weekend, w meczu ligowym. Musimy swoje dopracować przed sobotnim meczem w TAURON 1. Lidze. Największy plus? Jeff Menzel zagrał w pełnym wymiarze ze Stalą. Każdy też dostał szansę do grania. Warto też pochwalić Krzyśka Kołtowskiego za to, jak się pokazał w ciągu dwóch dni turniejowych. Nie miał wielu szans do pokazania się w lidze, więc to też duży plus dla nas. Na minus? Na pewno nigdy nie jest dobrze, kiedy przegrywasz. Takie jest jednak życie i trzeba odwrócić tę kartę przy kolejnej, ligowej okazji – ocenił dwa dni obecności Gwardzistów w Lubinie trener eWinner Gwardii Wrocław, Mark Lebedew.

Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że wrocławianie w TAURON 1. Lidze w najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe z... Olimpią Sulęcin. Okazja do rehabilitacji, już w meczu o punkty, będzie zatem najlepsza z możliwych. Dodajmy, VI Memoriał im. Jana Rutyńskiego wygrali gospodarze. We wtorkowym finale ograli 3:0 Stal Nysa.

PÓŁFINAŁ

eWinner Gwardia Wrocław – Stal Nysa 1:3 (22, -15, -8, -19)

Gwardia: Szymeczko (3), Lubaczewski (7), Siwicki (5), Biernat, Frąc (10), Menzel (11), Kołtowski (libero) oraz Wierzbicki (2), Olczyk (4), Frąc (10), Matula (1), Nowik (1), Mihułka (libero).

Stal: Długosz (7), Komenda (3), Bućko (13), Ben Tara (25), M'Baye (12), Schamlewski (6), Ruciak (libero) i Dembiec (libero).

MECZ O III MIEJSCE

eWinner Gwardia Wrocław – Olimpia Sulęcin 0:3 (-23, -23, -28)

Gwardia: Szymeczko (1), Gibek (14), Wierzbicki (10), Olczyk (5), Matula (2), Nowik (4), Mihułka (libero) oraz Lubaczewski (5), Siwicki (3), Biernat, Frąc (9), Kołtowski (libero).

Olimpia: Kordysz (1), Rymarski (10), Paszkowski (15), Tomczak, Turek (4), Zimoń (4), Sas (libero) oraz Wójcik (7), Jurant (10), Maluchnik, Trojański (9), Sawerwain (libero).

W pozostałych meczach: Cuprum Lubin – Olimpia Sulęcin 3:1 (23, 17, -21, 13), Cuprum Lubin – Stal Nysa 3:0 (20, 22, 21).