Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
7 medali karateków w Bydgoszczy

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Znakomicie spisali się podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza w odbywającym się 6-7 marca w Bydgoszczy turnieju karate Central Europe Open. Średzcy karatecy zdobyli 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.7 medali karateków w Bydgoszczy
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Turniej ten zaliczany jest do najważniejszych zawodów Polskiej Unii Karate, która jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego - jedynego przedstawiciela w Polsce karate olimpijskiego WKF. Startowało w nim 716 aktualnie najlepszych w Polsce zawodniczek i zawodników reprezentujących 67 klubów oraz zawodnicy z  Czech, Norwegii, Azerbejdżanu i Niemiec.

2 złote medale w kata młodziczek 12-13 lat oraz kadetek 14-15 lat wywalczyła Emilia Wysocka. Złoty medal w kategorii 10-11 lat zdobyła Milena Żurek. 2 srebrne medale przypadły Marii Kułakowskiej w młodziczkach oraz kadetkach. Drugi medal w tych zawodach – brązowy w młodziczkach wywalczyła Milena Żurek. Z brązowym medalem zdobytym w seniorach wraca też Bartłomiej Babiński. Dobry start zaliczył Patryk Dul, który w juniorach zajął 7 miejsce.

Bydgoski turniej zaliczany jest do rankingu, na podstawie którego wyznaczana jest kadra Polskiej Unii Karate na najważniejsze w tym roku zawody ME seniorów w Chorwacji oraz ME kadetów, juniorów oraz młodzieżowców w Finlandii. Aktualnie w kadrze są Emilia Wysocka, Maria Kułakowska oraz Bartłomiej Babiński.

Koszty startu w zawodach średzkich karateków zostały pokryte przez Miasto i Gminę Środa Śląska - za co bardzo dziękujemy.