Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Znakomity start karateków w Polish Open

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Znakomicie spisali się podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza w Bielsku Białej, którzy17 października startowali w XIV INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX w karate Olimpijskim WKF.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Znakomity start karateków w Polish Open
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Średzcy karatecy zdobyli 7 medali: 3 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe. Złote wywalczyły: Milena Żurek w kategorii kata U-12, Maria Kułakowska w kata U-14 oraz Emilia Wysocka w kata kadetek. Drugi swój medal, tym razem srebrny w U-14, wywalczyła Milena Żurek. Nasze zawodniczki zdominowały tę kategorię wiekową - brązowy medal zdobyła w niej Emilia Wysocka. Zdarzyło się to pierwszy raz w historii tych zawodów, by zawodniczki jednego klubu wywalczyły 3 medale w tej samej kategorii wiekowej.

Średzkie zawodniczki pokonały wszystkie najlepsze rywalki w Polsce potwierdzając swoje wysokie miejsca w rankingu Polskiej Unii Karate.

Emilka zajmuje w nim 1 miejsce, natomiast Marysia jest trzecia. Milena z kolei jest numerem jeden w Polsce w  U-12.

Bardzo dobrze wypadł w tych zawodach także Patryk Dul, który był trzeci w kata juniorów oraz w  kumite juniorów - 68kg.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, startowali w nich najlepsi Polscy karatecy. Koszty udziału w tych zawodach pokryte zostały przez Miasto i Gminę Środa Śląska, za co serdecznie dziękujemy.