Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Medalowy weekend karateków

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
2 listopada we Wrocławiu odbył się International Wrocław Open Karate Adidas Cup w karate olimpijskim WKF. Organizatorem zawodów był WKSA Budokan Wrocław. Zawody odbyły się w hali sportowej ORBITA i  rozgrywano je na 5 tatami.
Medalowy  weekend  karateków

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Medalowy  weekend  karateków
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Walczyło 482 zawodników z 34 klubów z Polski, Ukrainy i Czech. W zawodach wzięło udział 9 średzkich karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 6 medali. Złoty oraz 5 brązowych.

Pierwsze miejsce w kategorii U-14 wywalczyła Emilia Wysocka, która bezapelacyjnie wygrała 5 walk. Trzecie miejsca i brązowe medale zdobyli Bartłomiej Babiński w kata indywidualnym juniorów, Emilia Wysocka i Maria Kułakowska w kategorii U-16 oraz 2 drużyny w U-14 w składzie: Kamil Brzeziński, Daniel Mańkowski i Adam Dul oraz w U-18 w składzie: Patryk Dul, Bartosz Zamaro i Michał Dziedzicki.

Dorobek medalowy średzkich karateków mógłby być większy, ale niestety przegrali swoje walki repasażowe o 3 miejsce i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 5 miejscach: Bartłomiej Babiński w kata seniorów, Patryk Dul w U-16 oraz Kamil Brzeziński w U-14 .

Zagraniczne ekipy reprezentowali medaliści mistrzostw świata i Europy w karate olimpijskim WKF. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, których sponsorem była firma Adidas.

Maria Kułakowska w dniu 3 listopada wystartowała u naszych południowych sąsiadów w Karate Grand Prix Ostrava 2019. W tych zawodach wzięło udział 571 zawodników z 61 klubów i 6 krajów. Walcząc z całą słowacką i czeską czołówką spisała się znakomicie zdobywając 2 medale - złoty w  U-13 i srebrny w U-14.