Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Świetne występy młodych legnickich szachistów

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Szachiści Miedzi Legnica wywalczyli złoty medal drużynowych mistrzostw Dolnego Śląska juniorów w szachach szybkich. Gabriel Karaszewski z kolei został międzynarodowym mistrzem Niemiec do lat 8.

W zawodach rozegranych w Przemkowie wystartowało 39 drużyn z wszystkich znaczących klubów z Dolnego Śląska, które zmagały sie na dystansie 7 rund. Legniczanie wygrali 6 meczów, 1 zremisowali i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce. Nasz zespól wystąpił w składzie: Elena Lascar, Wiktor Lewandowski, Piotr Kejna oraz Antoni Komendecki.

Młody szachista legnickiej Miedzi Gabriel Karaszewski na rozegranych w Sebnitz zawodach MMN wywalczył srebrny medal. W tym turnieju wystartowało 56 zawodników, którzy zmagali się na dystansie 9 rund. Legniczanin wygrał 6 partii, 2 zremisował i poniósł 1 porażkę. Jest to kolejny sukces Gabrysia, który jest aktualnym brązowym medalistą mistrzostw kraju juniorów do lat 8.