Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
2 złota Mileny Żurek w Kościanie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
19 października odbył się XIII Turniej Dzieci I Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF o Puchar Burmistrza Kościana. Startowało w nim 277 zawodników 26 klubów z Polski. Organizatorem był Klub Karate GOTTSU Kościan oraz Wielkopolski Okręgowy Związek Karate Olimpijskiego.
 2  złota Mileny Żurek  w Kościanie

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. 2  złota Mileny Żurek  w Kościanie
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Znakomicie spisała się skromna 3-osobowa ekipa średzkich karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 6 medali - 3 złote oraz 3 srebrne.

Podwójne złoto wywalczyła Milena Żurek, która nie miała sobie równych w kategorii 10-11 lat wygrywając 4 walki oraz w kategorii 12-13 lat, gdzie również wygrała 4 walki pokonując w finale Marię Kułakowską koleżankę klubową.

Również 2 medale zdobył Kamil Brzeziński - złoty wśród 10-11 latków oraz srebrny w kategorii 12-13 lat pokonując w półfinale jednego z najlepszych zawodników w Polsce w tej kategorii wiekowej - Bohdana Nedilkę. Niestety w finale popełnił błąd w kata UNSU i przegrał 3:2.

Dwa srebrne medale zdobyła Maria Kułakowska w 12-13 latkach oraz w juniorkach młodszych.