Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Świnoujście - wybór idealny nie tylko na lato

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Mimo że wakacje powoli dobiegają końca, nie musimy na dobre żegnać się z wypoczynkiem. Coraz więcej osób na dłuższy urlop decyduje się we wrześniu. Początek jesieni to czas, kiedy popularne miejscowości turystyczne pustoszeją, dzięki czemu unikniemy ogromnych kolejek i nieco zawyżonych cen. W tym okresie z pewnością warto wybrać się nad polskie morze, a skoro mowa już o tym kierunku, to koniecznie należy zajrzeć do Świnoujścia. Co wyróżnia to nadmorskie miasto?
Świnoujście - wybór idealny nie tylko na lato

Miasto położone na wyspach

Świnoujście to jedyne miasto w Polsce, które jest całkowicie położone na wyspach. Łącznie naliczymy ich aż 44! Z tego też względu końcowy odcinek drogi musimy pokonać promem. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie się tu dostać. Podróż promem to jednocześnie ciekawa atrakcja, zwłaszcza dla osób, które do tej pory nie miały okazji skorzystać z tej formy transportu. A co ciekawe, ze Świnoujścia promem dostaniemy się także do Danii, Norwegii czy Szwecji. Taka wycieczka to niesamowita przygoda. Mnóstwo osób wybiera to miasto nie tylko ze względu na położenie, ale i bogatą bazę noclegową dostępną na stronie internetowej https://www.baltichome.pl/swinoujscie. To rozwiązanie, które przypadnie do gustu turystom poszukującym noclegów w przystępnych cenach i ciekawym widokiem. Co ciekawe, od granicy polsko-niemieckiej dzieli nas stąd zaledwie kilka kilometrów.

Atrakcje dla całej rodziny

Świnoujście to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Na liście atrakcji z pewnością znajdą się zachwycające, piaszczyste plaże. Woda w tym miejscu jest ciepła i nawet w okresie jesiennym możemy pozwolić sobie na spacery brzegiem morza. Mimo że od kąpieli raczej należy wówczas stronić, to znajdziemy mnóstwo innych zajęć. Zalicza się do nich, chociażby zwiedzanie. W Świnoujściu znajduje się m.in. oceanarium - to atrakcje dla małych i dużych. Możemy podziwiać tu zwłaszcza różnorodne gatunki ryb. Także w tym mieście zlokalizowana jest największa na Pomorzu latarnia morska, która liczy aż 68 metrów. Wyprawa na nią to wyzwanie dla najmłodszych poszukujących przygód. Świnoujście to jednocześnie bogactwo fortów, z najbardziej znanym Fortem Anioła. Na Wyspie Wolin mieści się za to Podziemne Miasto, które udostępnione do zwiedzania została dopiero w 2013 roku (schrony przez lata były ściśle tajne).

Uzdrowiska w Świnoujściu

Świnoujście to miejsce doskonałe dla osób, które szukają chwili odpoczynku i chcą się wyciszyć. Na wyspach nie brakuje licznych uzdrowisk z bogatą ofertą medyczną i nie tylko. Bliskość morza sprawia, że zawartość jodu w powietrzu jest tu bardzo wysoka. Klimat sprzyja regeneracji organizmu, dlatego chętnie przybywają tu osoby w każdym wieku, także starsze.  Jeśli planujesz jesienne wakacje to koniecznie pomyśl o Świnoujściu. To polskie miasto ma do zaoferowania bardzo wiele, o czym bez wątpienia przekonasz się na miejscu. Jesień to idealny okres na wypoczynek z dala od zgiełku i tłumów turystów. 

MRo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Sobota 11 lipca 2020
Imieniny
Benedykta, Kariny, Olgi

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości