Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Co najwięcej kosztuje na złomie?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Czy czasami zastanawiasz się, ile w rzeczywistości kosztuje złom? Czy stary, zardzewiały rower, albo pozostałości po samochodzie są cokolwiek warte? Utarło się przekonanie, że złom nie jest wiele wart, ale jak się okazuje, są materiały, które są dużo warte. Na tyle, że ich sprzedaż może być miłą premią i podreperować domowy budżet. Jesteś ciekawy, co ile jest warte? Przekonaj się z naszym artykułem.
Co najwięcej kosztuje na złomie?

Złom, który nie ma wielkiej wartości

Zacznijmy zatem od standardowych stawek. Naturalnie każdy złom będzie mieć inną wyjściową, którą będzie można negocjować z zależności od "czystości" bądź ilości materiału, który się przynosi. Wiele skupów, jak chociażby zlomskup.eu wyszedł z założenia, że stały i sztywny cennik po prostu się nie sprawdza i lepiej na bieżąco ustalać stawki, według negocjacji, aktualnych rynkowych stawek i jak wyżej wspomnieliśmy - ilości, czystości i rodzajów przynoszonego złomu. Jednak dla przykładu i tak posłużymy się znalezionymi cennikami.

Jak się okazuje, najtańszym złomem są wióry stali narzędziowej, stal manganowa czy stal chromowa H13-H17. Nie otrzymamy za nią więcej niż 1 złoty za kilogram. Pewnie teraz się zastanawiasz, jaka to stal, żeby posłużyć się konkretnymi przykładami. Stal chromowana występuje najczęściej w postaci śrub, wałów, form odlewanych i innych elementach, które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, ale i wielkimi gabarytami. Dlatego też ta stawka może nie okazać się tak kiepską alternatywą dla dodatkowego zarobku.

Najdroższy materiał na skupie złomu

Co może najwięcej kosztować na skupie złomu? Jak się okazuje, szyny niewsadowe charakteryzują się najwyższymi stawkami. Niektóre miejsca wyceniają ją nawet na poziomie 500 złotych za tonę. Powiesz, że w przeliczeniu na kilogramy wyjdzie mało, jednak nie do końca. Szyny niewsadowe czy złom żeliwny, który też jest wysoko wyceniany, najczęściej spotykamy w dużych gabarytach - to pierwsze to np. szyny kolejowe czy studzienki kanalizacyjne. Tylko nie myśl sobie, że nagle, bez żadnych konsekwencji możesz wymontować takie elementy i zanieść na skup. Nic z tych rzeczy, miejsca dokładnie weryfikują skąd posiadasz elementy, których nie znajdziemy w naturalnych warunkach w domowej piwnicy - przecież to powodowałoby częste kradzieże i negatywne konsekwencje dla codziennego życia.


MRo © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Niedziela 20 października 2019
Imieniny
Ireny, Kleopatry, Witalisa

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl