Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Drugie miejsce PWR Racing Team. Dramatyczne zawody w Czechach

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Za nami kolejne zawody z cyklu Formuły Student. Na czeskim torze Most ekipa PWR Racing zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, i to mimo nieukończenia najważniejszej konkurencji. Wszystko przez załamanie pogody.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Drugie miejsce PWR Racing Team. Dramatyczne zawody w Czechach
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Do rywalizacji przystąpiły 42 zespoły w dwóch kategoriach: silników spalinowych i elektrycznych. Zawody tradycyjnie zaczęły się w piątek od konkurencji statycznych, w których bolid RT09, najnowsze dzieło naszych studentów, zajął odpowiednio 6. miejsce w Cost Report oraz 7. miejsce w Engineering Design. Najlepiej w pierwszym dniu zmagań PWR Racing wypadł jednak w prezentacji biznesowej, w której ekipa wywalczyła trzecią pozycję.

W weekend przyszedł czas na konkurencje dynamiczne. Najpierw teamy rywalizowały w Acceleration, czyli teście przyspieszenia na dystansie 75 metrów. To popisowa konkurencja naszych reprezentantów i tak też było na torze w Czechach. Wynik 3,85 s (uzyskany w ostatniej z czterech prób) dał PWR Racing Team zwycięstwo. W Skidpadzie, czyli jeździe na czas po torze w kształcie „ósemki”, bolid RT09 zajął szóste miejsce, a w Autocrossie, który polega na jak najszybszym pokonaniu jednego okrążenia toru w jak najkrótszym czasie, uplasował się na piątej lokacie.

O zwycięstwie w całych zawodach miały zadecydować dwie ostatnie konkurencje: Endurance (wyścig główny) i Efficiency (ocena wydajność pojazdu). Niestety podczas wyścigu naszego kierowcę dosięgnął pech. W prowadzonym przez niego bolidzie uszkodzeniu uległ tylni wahacz, co uniemożliwiło ukończenie przejazdu, a co za tym idzie zdobycie jakichkolwiek punktów do klasyfikacji zawodów.

Gdy do końca konkurencji pozostawały przejazdy już tylko trzech bolidów, nad torem przeszła potężna ulewa, która spowodowała zalanie całego toru. W związku z tym jury podjęło decyzję o anulowaniu wyników za Endurance i odwołaniu ostatniej konkurencji, czyli oceny wydajnościowej. Po podliczeniu punktów za dotychczas rozegrane konkurencje okazało się, że PWr Racing Team zajął drugie miejsce, za Politechniką w Brnie. Po ubiegłorocznych zwycięstwie we Włoszech, to drugi najlepszy wynik w historii startów w Formule Student.

W tym roku naszych studentów czeka jeszcze start w Niemczech (6-12 sierpnia), na prestiżowym torze Formuły 1 w Hockenheim.

Pełne wyniki zawodów w Czechach można znaleźć na stronie organizatora - https://www.fsczech.cz/2018/index.php. Więcej informacji o kolejnych startach PWR Racing Team można znaleźć na https://www.facebook.com/PWRRacingTeam.

Nagroda specjalna dla naszego podwodnego robota w USA

W weekend w Kalifornii zakończyły się zawody autonomicznych robotów podwodnych RoboSub. Po raz pierwszy wystartowali w nich studenci z Politechniki Wrocławskiej. Przedstawiciele koła naukowego „Robocik” dostali się do półfinałów i wygrali nagrodę specjalną.

Jako jedyna ekipa z Polski rywalizowali w gronie 47 zespołów z renomowanych uczelni technicznych ze USA, Chin, Japonii czy Singapuru. Do startu w konkursie skonstruowali podwodnego robota, który może zejść na głębokość ok. 100 m.