Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
XXV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Nowa Ruda Słupiec 2018

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do zakończyli w miniony weekend sezon startowy na poziomie sportu młodzieżowego. W Słupcu rozegrane zostały w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego XXV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Na starcie stanęło 274 zawodników z 54 klubów w tym siódemka z Legnicy, którzy prawo startu w tegorocznych mistrzostwach wywalczyli w eliminacjach makroregionalnych.

Życiowy sukces w turnieju rozegranym w hali Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie Słupiec osiągnęła legniczanka Monika Kowalczyk, która w najcięższej kategorii kobiecej pow. 60 kg wywalczyła złoty medal i tym samym tytuł Mistrzyni Polski. Młoda zawodniczka

LKT Legnica i jednocześnie reprezentantka Polski z kwietniowych Mistrzostw Europy Maribor 2018 pomimo, że ustępowała znacznie swoim rywalkom warunkami somatycznymi pewnie wygrała wszystkie cztery pojedynki. Monika Kowalczyk punktowała również w dwóch pozostałych konkurencjach w układach formalnych (5 miejsce) oraz technikach specjalnych (7 miejsce). Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentowała się również Klaudia Wiśniewska, która w eliminacjach kategorii do 55 kg wygrała trzy pojedynki i po przegranym półfinale oraz walce o brązowy medal ostatecznie rywalizację zakończyła na wysokim piątym miejscu w gronie 24 finalistek.

Dla Legnicy ponadto punktowali:

- Nikola Wiśniewska (9 miejsce w + 60 kg),

- Wiktoria Piątek (10 miejsce w +60 kg),

- Aleksandra Kurleto (13 miejsce w + 60 kg),

- Maksymilian Różycki (13 miejsce w – 70 kg),

Legnicki Klub Taekwon-do w XXV Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 2018 wywalczył 26 punktów w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego. Ostatecznie, w bieżącym sezonie

LKT Legnica za trzy kategorie młodzieżowe: młodzik, junior młodszych i junior zgromadził łącznie 100 punktów w ramach ministerialnego systemu obejmującego rankingi, województw, gmin, dyscyplin i klubów.

Wszystkie tegoroczne starty i zgrupowania zawodników z Legnicy nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnica.