Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Złoty Maciek Żuk

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Legniczanin Maciej Żuk wywalczył pięć medali, w tym złoty indywidualnie, i uznany został najlepszym zawodnikiem XXXIII Mistrzostw Europy w Taekwon-do Maribor 2018.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Złoty Maciek Żuk
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

To był życiowy sukces doświadczonego i utytułowanego zawodnika Legnickiego Klubu Taekwon–do. Maciej Żuk po pięciu wygranych walkach sięgnął w końcu po swój upragniony tytuł Mistrza Europy w walkach kategorii średniej do 70 kg. W drodze po złoto pokonał kolejno reprezentantów: Bułgarii, Włoch, Białorusi, Rosji oraz Bośni i Hercegowiny. Nasz zawodnik wywalczył jeszcze trzy srebrne i jeden brązowy medal w turnieju drużynowym, za co uznano go najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Dorobek medalowy zawodników z Legnicy uzupełniły jeszcze trzy brązowe medale wywalczone przez: Magdalenę Kisiel, Wiolettę Miśkiewicz i Pawła Woźniaka w walkach drużynowych juniorów.

W mistrzostwach wystartowało 642 zawodników z 28 państw. W klasyfikacji generalnej Polska zajęła 5. miejsce (6 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych medali). Zwyciężyła Rosja. Trenerami męskiej reprezentacji Polski są legniczanin Łukasz Stawarz, także szkoleniowiec LKT, oraz Marcin Wołosz z Gdańska.