Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Jak spędzić ferie?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Okres ferii świątecznych jest wyjątkowo radosny dla dzieci i młodzieży – nie tylko z powodu przerwy w nauce. Zima jest jednak dla wszystkich i dorośli również biorą urlopy w tym czasie, by nacieszyć się śnieżną aurą. Wolne w tym czasie można wykorzystać na różne sposoby. Chociaż ze śniegu możemy cieszyć się tylko parę miesięcy w roku, więc wykorzystać go do granic możliwości. Jest wiele sportów sezonowych, którymi trzeba nacieszyć się na zapas i w letnie miesiące wspominać je z uśmiechem na ustach. Sprawdźmy, które z nich najlepiej uprawiać podczas ferii.
Jak spędzić ferie?

ustach. Sprawdźmy, które z nich najlepiej uprawiać podczas ferii.

Łyżwy

Jest to forma aktywności zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci, a nawet osób starszych. Jest to również jeden z najtańszych i najpopularniejszych sportów sezonu zimowego, którego dodatkową zaletą jest fakt, że możemy go uprawiać również w lecie – na lodowiskach. Atutem łyżew jest również to, że wiele osób, które wcześniej próbowało swoich sił w rolkach, prawdopodobnie szybko nauczy się także jeździć po lodzie. Dodatkowym walorem jest również to, że lodowiska są w każdym mieście, nie musisz specjalnie nigdzie wyjeżdżać by pojeździć. Co więcej, taka aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie nóg i wysmukla sylwetkę, która w zimie może pozostawiać wiele do życzenia. Oprócz tego, że łyżwy wspomogą twoją walkę ze „świąteczną oponką”, to jest również doskonała zabawa. Warto również wspomnieć, że jazda na łyżwach pomoże ci nauczyć się koordynacji ruchowej i dotleni twój organizm.

Narty

Ten sport możesz uprawiać zarówno na pobliskim stoku narciarskim, jak i w górach. Jeśli nie uśmiecha ci się samotny wyjazd, to warto pomyśleć o czymś zorganizowanym. Na takim wyjeździe można poznać wiele nowych i ciekawych osób, które tak jak ty lubią jeździć na nartach i dodatkowo świetnie się bawić. A przy okazji pozwiedzać, bo możesz się wybrać na przykład na narty do Austrii. Takie wyjazdy organizuje choćby https://www.taksidi.pl/. A przecież im więcej osób na takim wyjeździe tym ciekawiej!

Jeśli chciałbyś się trochę podszkolić w jeździe, to zawsze możesz poprosić o radę któregoś z uczestników. Natomiast, jeśli wybierzesz się na niego ze swoimi starymi znajomymi, to jest duża szansa na wzmocnienie relacji w grupie. Narciarstwo jest uprawiane przez osoby w każdym wieku - od tych najmłodszych do seniorów. Nie musisz od razu być w tym mistrzem - radość sprawia nie tylko zjazd z najwyższej góry czy stoku, ale również jazda slalomem z małej górki w twojej okolicy. Uprawiając taką aktywność również dbasz o sylwetkę i koordynację, dodatkowo dostarczasz swojemu organizmowi tak ważną w zimie witaminę D (dzięki temu, że jeździsz na słońcu).

Snowboard

Jazda na desce snowboardowej to trochę trudniejsza sztuka niż narty czy łyżwy - głównie dlatego, że nie możesz manewrować dwoma nogami oddzielnie. Nie zniechęcaj się upadkami, bo nauka czegoś nowego zawsze wiąże się z trudnościami. Warto zainwestować w instruktora, spotkać się z nim chociaż dwa lub trzy razy, by dobrze nauczyć się podstaw. Przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość i uwierzyć w siebie, a uzależnisz się od tej dawki adrenaliny i zabawy podczas zjazdu z najwyższego stoku na desce snowboardowej. Nie możesz zapomnieć jednak o odpowiedniej ochronie, bo z racji tego, że trudniej jest utrzymać równowagę na desce niż na nartach, to jesteś bardziej narażony na kontuzje podczas upadków. W każdym sporcie – i tym zimowym, i tym letnim, jest bardzo ważne, by zadbać o swoje zdrowie.

Nie ważne jaką aktywność sportową wybierzesz podczas ferii - czy to będą łyżwy, snowboard lub narty w Austrii lub jakimkolwiek innym, słynącym ze śnieżnych stoków kraju. Przede wszystkim rób to, co lubisz, a przy tym nie zapominaj o odpowiednio dobranym stroju i sprzęcie. Wybieraj go pod okiem specjalisty, dostosowując go do twojego wzrostu, wagi i sposobu jazdy. Idealnie dobrany sprzęt to połowa sukcesu. Specjalistyczny strój może uchronić cię od przeziębienia oraz kontuzji.


MRDzisiaj
Czwartek 23 maja 2019
Imieniny
Leoncjusza, Michała, Renaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl