Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
Niners Chemnitz minimalnie lepsze

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Starcie z Niners Chemnitz było dla koszykarzy PGE Turowa dopiero drugim sparingiem rozegranym w nowym składzie. Po bardzo wyrównanym spotkaniu zgorzelczanie przegrali 94:99, ale to nie wynik w okresie przygotowawczym odgrywa pierwszorzędne znaczenie.

Sztab szkoleniowy do którego w piątek 1 września dołączył już trener Mathias Fischer (prowadzona przez niego reprezentacja Niemiec zajęła 5. miejsce na Letniej Uniwersjadzie w Tajpej - przyp.red) mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Ciężka praca, którą wykonują koszykarze PGE Turowa od blisko trzech tygodni, przynosi powoli spodziewane efekty. Czarno-zieloni coraz lepiej rozumieją się na parkiecie i sprawniej wdrażają w warunkach meczowych trenowane systemy oraz założenia taktyczne.

W porównaniu ze starciem z Jamalex Polonią 1912 Leszno, gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w mecz z niemieckim rywalem. Zgorzelczanie potrafili trafiać seriami i do przerwy prowadzili 50:40.

To goście z Chemnitz skuteczniej otworzyli jednak rywalizację w drugiej połowie, zdobywając 11 punktów z rzędu. Niemcy trafiali za dwa punkty z blisko 67-procentową skutecznością, a jednym z ich liderów w ataku był rozgrywający reprezentacji Polski, Andy Mazurczak.

W ostatnich minutach na korzyść zespołu Niners działała wypracowana wcześniej kilkupunktowa przewaga. Gracze PGE Turowa w końcówce czwartej kwarty popisali się jednak niezwykle twardą obroną oraz podwajaniem zawodnika z piłką, czym zmuszali rywali do strat oraz popełnienia błędu pięciu sekund. Na całkowite zniwelowanie przewagi Niners Chemnitz, podopiecznym trenera Mathiasa Fischera zabrakło już czasu.

PGE Turów Zgorzelec - Niners Chemnitz 94:99 (24:22, 26:18, 14:30, 30:29)