Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Dlaczego oznakowanie poziome jest ważne w magazynach i halach produkcyjnych?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
W dużych obiektach, takich jak hale, czy magazyny stosowane jest specjalne oznakowanie poziome. Niemniej jednak, czy to faktycznie jest takie potrzebne? Tym wszystkim zajmujemy się w tym artykule, więc każdy, kto zamierza w przyszłości budować tego typu obiekty powinien się koniecznie się z tym wszystkim zapoznać.
Dlaczego oznakowanie poziome jest ważne w magazynach i halach produkcyjnych?

Zasady BHP

Tak naprawdę, wszystko zawiera się w przepisach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. To właśnie tam jest wymóg, który nakłada na właścicieli hal, czy magazynów konieczność stosowania oznakowania poziomego. Dlaczego jest to takie ważne? Oczywiście nie jest to jedynie smutny urzędniczy wymóg, ale ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich ludzi, który potem w takim obiekcie będą wykonywali swoje obowiązki. 

Eksperci z http://www.oznakowanie-poziome.pl/ podkreślają, że właściwie wykonane oznaczenia mają ogromny wpływ na minimalizowanie wypadków, które mogą się przydarzyć np. dlatego, że jakiś pracownik będzie poruszał się w strefie, w której go nie powinno być. Tymczasem skąd miał to wiedzieć, skoro nie było żadnych sensownych oznaczeń, do których mógłby się dostosować i tym samym uniknąć zagrożenia? 

Co dają oznaczenia? 

Przede wszystkim oznaczenia poziome malowane są np. po to, aby wytyczyć trasę, po której mogą poruszać się wyłącznie wózki widłowe. Dzięki temu, każdy pracownik będzie świadomy tego, iż nie należy tam wchodzić, żeby nie zostać potrąconym przez kierowcę takowego wózka, który nie zawsze musi nas od razu zauważyć. 

Podobnie jest z oznaczeniami wyznaczającymi wszystkie obszary, po których wolno lub nie się poruszać. To ważne, gdyż dzięki temu można od razu wytyczyć konkretne procedury bezpieczeństwa, które na pewno przyczynią się do zminimalizowania ryzyka występowania jakichkolwiek wypadków. Przyznasz, że jest to bardzo ważne, bowiem każdy właściciel firmy będzie chciał uniknąć takich incydentów na terenie swojego zakładu. 

Kolejna sprawa, że w razie kontroli ze strony inspektorów, należy być przygotowanym na niemałą karę finansową, gdyby takowych napisów nie było. Także, jak widać nie ma sensu tutaj niepotrzebnie oszukiwać i zaniedbywać tego rodzaju tematyki, bowiem zdecydowanie się to nie opłaca. Poza tym, życie ludzkie powinno w takich sprawach stać zdecydowanie na pierwszym miejscu i dlatego też zachęcamy Cię do tego, aby zorientować się w usługach firm, które wykonują profesjonalne oznaczenia poziome. 


MRDzisiaj
Środa 26 września 2018
Imieniny
Cypriana, Justyny, Łucji
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl
Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino
FORUM
o © 2007 - 2018 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl